Susret 4. kola Premijer lige BiH

Scena sa prošlosezonskog okršaja ova dva rivala. MERIDIANSPORT

Piše: E. Ćosić

8.8.2021

Fudbaleri Radnika i Veleža odigrali su bez pobjednika u posljednjoj utakmici 4. kola Premijer lige BiH. Bilo je 1:1.

Dobro prvo poluvrijeme domaći tim uspio je krunisati pogotkom u 40. minuti kada je grešku Samira Zeljkovića iskoristio Bojan Marković te uz pomoć stative matirao Slavišu Bogdanovića.

Uoči starta drugog dijela trener gostiju Feđa Dudić napravio je čak četiri izmjene, što je i urodilo plodom, obzirom na to da je njegov tim mnogo bolje izgledao u nastavku. Brandao je prijetio, imao dvije prilike, a onda u 81. minuti sjajno proigrao Dženana Zajmovića koji pogađa za 1:1.

Napadao je Velež poslije postignutog gola, ali je u finišu susreta ostao sa igračem manje, pošto je isključenje zbog igranja rukom vaš šesnaesterca zaradio Slaviša Bogdanović. U posljednjih pet minuta, koliko je bilo nadoknade, igrao se otvoren fudbal, ali nije bilo promjene rezultata.

Velež je do sada osvojio četiri boda, a ima utakmicu manje, dok je Radnik nakon četiri odigrana susreta na dva osvojena boda.

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

90+1. - Motika je šutirao iz slobodnog udarca, ali samo pored gola.

90. - Pet minuta sudijske nadoknade.

89. - Radovac je stao na gol.

88. - Slaviša Bogdanović je isključen! Golman Veleža je rukom igrao van svog šesnaesterca zbog čega mu je pokazan put u svlačionicu.

86. - Nova promjena u domaćem timu. Šarić mijenja Vasića.

81. - GOL! Velež stiže do poravnanja rezultata u Bijeljini, a strijelac pogotka je Zajmović kojeg je sjajno proigrao Brandao!

80. - Po žuti karton za Poparu i Anđušića.

79. - Loš centaršut Vehabovića završava u rukama golmana Radnika.

77. - Nova pauza za osvježenje igrača.

74. - Hasukić mijenja Markovića u redovima Radnika.

73. - Zajmović nakon kornera šutira glavom sa nekih sedam metara, ali lopta ide tik pored gola.

68. - Zeljković je sada šutirao, ali njegov pokušaj ide daleko od gola Radnika.

64. - Velika šansa za Velež! Radovac je bio u dobroj prilici, ali sa pet metara iskosa pogađa samo spoljni dio mreže.

61. - Ponovo mijenja Dudić. Umjesto Hasanovića u igri je Vehabović.

58. - Nova izmjena u domaćem timu. Pantelića je zamijenio Motika.

56. - Prva prilika u nastavku! Aljkanović ponovo zaustavlja šut Bradnaa.

55. - Promjena na drugoj strani. Đurić mijenja Tahrića.

52. - Velež u ovim trenucima pokušava kreirati priliku pred golom Radnika.

48. - Mehmed Ćosić je zaradio žuti karton tri minute po ulasku u igru.

46. -  Čak četiri izmjene napravio je Feđa Dudić. Na teren je poslao Radovca, Zajmovića, Anđušića i Ćosića, a u svlačinici su ostali Zubanović, Cvijanović, Pršeš i Fereira.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme!

45. - Kraj prvog poluvremena!

45. - Minut nadoknade u prvom dijelu.

42. - Primljeni gol kao da je razdrmao igrače Veleža. Već u sljedećem napadu Brandao šutira, ali brani to Aljkanović.

40. - GOL! Promjena rezultata u Bijeljini, domaći vode sa 1:0! Zeljković je pogriješio, a do lopte došao Marković. Njegov šut uz dosta sreće od stativu ulazi u mrežu.

38. - Pantelić je odlično prošao, ali njegov centaršut čisti Zvonić.

31. - Nastavak meča u Bijeljini.

30. - Pauza kako bi se igrači osvježili.

28. - Šansa za domaće! Ponovo je Tahrić bio u prilici, ali šutirao je pravo u golmana Slavišu Bogdanovića.

26. - Sjajna prilika za Radnik! Pantelić je bio u prilici, ali njegov šut je u posljednjem trenutku izblokiran. Lopta je otišla u korner nakon kojeg je zaprijetio i Tahrić.

20. - Sada dobra prilika za Cvijanovića, ali je šut "devetke" Veleža izblokiran na putu do gola.

13. - Cvijanović glavom šutira na drugoj strani, ali nema promjene rezultata.

12. - Domaći su konačno prenijeli igru na polovinu koja pripada Veležu, ali nakon jednog slobodnjaka nije bilo opasnosti po gol gostiju.

10. - Nakon uvodnog pritiska Veleža ritam utakmice je pao. I jedni i drugi igraju sa mnogo opreza.

5. - "Rođeni" su dobro ušli u ovaj susret.

2. - Prvo uzbuđenje pred golom domaćih. Brandao je đutirao, a lopta je na od blok Nikića otišla u korner.

1. - Počela je utakmica!

0. - Susret Radnika i Veleža će kasniti nekoliko minuta.

0. - Utakmicu sudi Luka Bilbija iz Prijedora.

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Radnika iz Bijeljine i Veleža. Izabranici Vlade Jagodića su nakon tri utakmice uspjeli osvojiti svega jedan bod, dok Velež ima dva više uz utakmicu manje, jer je susret 2. kola protiv Zrinjskog odgođen zbog evropskih obaveza.

"Rođene" već u četvrtak očekuje revanš meč 3. pretkola Konferencijske lige, kada na Grbavicu stiže Elfsborg, što je razlog promjena u sastavu koje je napravio Feđa Dudić.

Radnik utakmicu počinje sa sljedećih 11: Aljkanović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Ristanović, Gogić, Tahrić, Marković, Pantelić i Šubert, a njima će se suprostaviti sljedeći tim Veleža: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Fereira (Ferreyra), Pršeš, Hasanović, Cvijanović, Brandao, Zubanović i Dejanović.