Sarajevo lako protiv Radničkog, sve riješeno za poluvrijeme

Gosti prošli u osminu finala

Detalj iz Lukavca: Gosti sigurni. FK Sarajevo

Piše: N. D.

13.10.2020

Ekipa Sarajeva opravdala epitet velikog favorita u zaostaloj utakmici šesnaestine finala Kupa BiH. Bordo tim je na gostovanju kod Radničkog u Lukavcu sve riješio veoma brzo, tako da nije bilo nikakve dileme.

Već u 1. minuti Sarajevo je u vodstvo doveo Haris Handžić, a tri minute kasnije na 2:0 povidio je Anel Hebibović. Isti igrač pogodio je vodstvo u 20 minuti, pa je bilo jasno da domaći tim nema snage da „zabrine“ aktuelnog prvaka. Na poluvremenu je bilo 0:4, nakon što je uputio udarac Amar Rahmanović, a lopta se odbila domaćeg igrača i završila u mreži.

U nastavku rezultat se nije mijenjao.

U drugoj zaostaloj utakmici, Krupa je kao gost lako savladala Leotar sa 0:4. Krupa će kao domaćin biti naredni protivik Sarajeva u Kupu BiH.