Miroljubivi derbi na Grbavici, Željezničar i Sarajevo remizirali bez golova

Detalj s utakmice. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: A. Vatreš

1.3.2021

Gradski rivali Željezničar i Sarajevo odigrali su večeras 142. vječiti derbi, koji nije ispunio očekivanja.

Okončan je bez golova 0:0, što je rezultat kojim svakako mogu biti zadovoljniji gosti.

Domaći su već u 8. minuti postigli gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Na prvu ozbiljnu priliku čekalo se do 31. minute, kada je pokušaj Mladena Veselinovića sjajno odbranio Vladan Kovačević.

Već u narednoj minuti Semir Štilić je proigrao Petra Boju, koji je šutirao preko gola.

To je bilo sve u prvom poluvremenu, a drugo je započelo nešto boljom igrom Sarajeva. Gosti su preuzeli terensku inicijativu, a najbolju šansu imali su u 50. minuti, kada je Krste Velkoski šutirao, a Filip Erić odbranio njegov udarac.

Minut kasnije šutirao je i Aleksandar Pejović, ali je opet Erić bio siguran.

U nastavku se igralo grubo, sa mnogo prekršaja i kartona.

Nije bilo uzbuđenja sve do 92. minute, kada su domaći umalo poveli. Samir Bekrić je ubacio iz prekida, a Ermin Zec šutirao preko gola.

Ostalo je ipak 0:0.

Vodeće Sarajevo je s ovim remijem zadržalo devet bodova prednosti nad svojim prvim pratiocem Željezničarom.

Željezničar: Erić, Stevanović, Kosorić, Miletić, Šehić, Bojo, Alispahić, Štilić, Čeliković, Veselinović, Juričić

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Dupovac, Miličević, Pidro, Pejović, Đokanović, Sušić, Fanimo, Velkoski, Mešanović