Večerašnji remi više odgovara Veležu, jer je zadržao tri boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala

Nemanja Bilbija. Arhiv

Piše: A. M.

8.5.2021

Fudbaleri Zrinjskog i Veleža podijelili su bodove (1:1) u derbiju 29. kola Premijer lige BiH na stadionu "Pod Bijelim brijegom" Na portalu "Avaza" mogli ste uživo pratiti tekstualni prijenos mostarskog derbija.

90' - Kraj utakmice. Remi Zrinjskog i Veleža 1:1.

87' - Sami finiš susreta u Mostaru.

80' - Bogdanović sjajno brani pokušaj Juranovića iz slobodnog udarca.

71' - Poništen gol Cvijanovića zbog ofsajda.

62' - Mogao je Zrinjski veoma brzo preokrenuti. Ponovo je Bilbija bio u šansi, ali je šutirao pored gola.

55' - GOL! Zrinjski je izjednačio preko Bilbije nakon brze kontre.

50' - Bogdanović sigurno hvala loptu nakon ubačaja iz prekida.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena. Velež odlazi na pauzu s prednošću jednog gola.

42' - GOL! Velež vodi 0:1! Vehabović je na asistenciju Brandaa doveo "Rođene" u vodstvo.

42' G⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️L Vehabović pogađa za 0-1 Kaj prvog poluvremena! #musvdg #mtelplbih

Posted by FK Velež Mostar on Subota, 8. May 2021.

40' - Bekić je drugi zapisani fudbaler u bilježnici Elvisa Mujića. Prvi žuti karton za igrače Zrinjskog.

35' - Nakon prekida lopta je zakačila u gužvi jednog od fudbalera i prošla u gol-aut cijelom dužinom gol-linije. Dosta sreće sada za Velež.

33' - Zvonić zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Juranovićem.

28' - Ćosić šutira pored gola nakon što je odličnom varkom izbacio odbrambenog igrača Zrinjskog.

26' - Lopta u posjedu fudbalera Veleža, igra se uglavnom na sredini terena.

20' - U sljedećem napadu velika šansa na drugoj strani. Georgijević je odlično šutirao sa 15-ak metara, ali je lopta prohujala pored stative.

19' - Mašić je bio sebičan u naletu domaćih. Imao je dvije opcije slobodne, ali se odlučio za šut i loptu poslao daleko pored gola Veleža.

14' - Pritisak Zrinjskog, ali se Velež vrlo brzo oslobađa.

9' - Fudbaleri Zrinjskog izveli dva kornera, ali bez opasnosti po gol "Rođenih".

5' - Prvi udarac prema golu. Radovac šutirao sa velike udaljenosti u dobro postavljenog Varvordića.

1' - Utakmica je počela.

Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Zlomislić, Trebotić, Juranović, Bilbija, Todorović, Mašić.

Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ferreyra, Ćosić, Hasanović, Radovac, Pršeš, Vehabović, Brandao, Georgijević.

Sretno Rođeni! #musvdg

Početnih 11! #HŠKZ ⚪🔴

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Subota, 8. May 2021.

Mostarski derbi je u centru pažnje naše fudbalske javnosti, ali i regije. "Rođenima" bi remi više odgovarao nego "Plemićima", jer trenutno imaju tri boda više od najvećeg rivala.

Ipak, Velež potajno traži šansu i za titulu prvaka, koja im se ukazala nakon loših rezultata Sarajeva ovog proljeća, pa bi eventualnom pobjedom prišli na dva boda Borcu i Sarajevu i završnicu prvenstva BiH učinili nikada uzbudljivijom.