MOSTARCI UBJEDLJIVI

Zrinjski nanio težak poraz Širokom Brijegu i preuzeo prvo mjesto

Sav posao "Plemići" su riješili već u prvih 45 minuta kada su vodili rezultatom 3:0

Bilbija je ponovo bio najbolji igrač Zrinjskog. Jabukatv

Piše: M. K.

2.10.2021

Fudbaleri Zrinjskog ugostili su sastav Širokog Brijega u Mostaru i upisali pobjedu rezultatom 4:0 i preuzeli prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

Iako je ovo trebao biti još jedan hercegovački derbi prepun neizvjesnosti, to se nije desilo.

Zrinjski je do vrha napunio mrežu gostiju s Pecare i već u prvom dijelu meča vodio 3:0, pa je do kraja bilo jako teško gostima da se vrate u utakmicu.

Sjajni Nemanja Bilbija u 12. i 15, te Ivan Bašić u 28. minuti utakmice tresli su mrežu Širokog, a s rezultatom 3:0 otišlo se na odmor.

U nastavku, u 54. minuti, Slobodan Jakovljević pogađa za ogromnih 4:0 Zrinjskog, a taj rezultat je ostao do kraja meča.