U pobjedi Denvera nad Minnesotom Nurkić ubacio 18 poena

Bh. košarkaški reprezentativac odigrao još jedan odličan meč

Redakcija

4.11.2016

Jusuf Nurkić, bh. košarkaški reprezentativac odigrao je još jedan odličan meč za Denver Nuggetse.

Nuggetsi su na teškom gostovanju kod Minnesote stigli do druge pobjede. Trijumfovali su rezultatom 102:99, iako je sve drugačije izgledalo u prvoj četvrtini.

Timberwolvesi su u prvoj dionici ubacili čak 37 poena i imali su plus 12 (37:25), a u tome ih je predvodio Karl Anthony Towns. Denver je ipak uspio da se brzo vrati te je na poluvremenu smanjen zaostatak na svega šest poena (61:55).

Treći period donosi veliki preokret gostiju, koji su slavili sa 33:14, pa su imali 14 poena prednosti (88:75) do ulaska u zadnju dionicu.

Pokušavao je domaćin da se oporavi, vrati u meč, ali nije uspio. Gađali su domaći trojku za produžetak, ali Bjelica je promašio.

Nurkić je ubacio 18 poena uz pet skokova, dvije ukradene lopte i dvije blokade, te jednu asistenciju. Gallinari i Chandler su ubacili po 19 poena, a Mudiay 12 poena.

Kod Timberwolvesa Towns je meč završio s 32 poena i 14 skokova, Wiggins je dodao 25, LaVine 14 poena.