Potop Barcelone u euroligaškom "El Clasicu"

Težak poraz

Redakcija

18.11.2016

Košarkaši Real Madrida nanijeli su najvećem rivalu Barceloni težak poraz u osmom kolu Eurolige - 102:63.

Katalonci su čak u samom finišu i ublažili poraz, pošto je u 39. minutu na semaforu stajalo nevjerovatnih 101:54. Od samog starta Madriđani su zaigrali sjajno predvođeni fantastičnim Sergiom Llullom, pa se prednost povećevala iz minuta u minut.

Poslije 10 minuta bilo je 29:17, na poluvremenu je bilo 54:31, a ništa se ni u nastavku nije promijenilo.

Real je do kraja utakmice gazio najvećeg rivala i na kraju je došao do neočekivano ubjedljive pobjede.

Real sada ima skor 6-2, a Barscelona je pretrpjela četvrti poraz. Sergio Llull ubacio je 20, Anthony Randolph 18, a Jaycee Carol 19 poena za Real. Na drugoj strani, Rice je ubacio 23, a Dorsey 10 poena.