KINA Svjetsko prvenstvo za košarkaše

Maksimalan učinak u prva dva kola: Italijani se ne boje Srbije

E. J.
02.09.2019 15:22

Belineli: Efikasno izdanje protiv Angole

Foto: AFP

Reprezentacije Italije i Srbije postigle su po dvije pobjede u uvodna dva kola Svjetskog prvenstva za košarkaše, koje se održava u Kini. Njihov će međusobni duel u trećem kolu (4. septembar, 13.30 sati) odlučiti pobjednika grupe D, odnosno selekciju koja će u drugi krug prenijeti maksimalan broj bodova.

Italijani, koji u svojim redovima imaju nekoliko bivših i sadašnjih NBA igrača, razbili su Filipine (108:62) u prvom kolu, a potom i Angolu (92:61) u drugom.

Odličan sastav

Bek San Antonio sparsa Marko Belineli (Marco Belinelli) predvodio je ekipu selektora Romea Saketija (Sacchetti) sa 17 poena, dok je krilo Džef Bruks (Jeff Brooks) dodao po 11 poena i 11 skokova.

Saketi računa i na zvijezde kao što su Danilo Galinari (Gallinari, 7 poena u meču protiv Angole), Alesandra Đentilea (Alessandro Gentile, 6), Luiđi Datome (Luigi, 8), Danijel Heket (Daniel Hackett, 11)...  Njihov naredni rival, reprezentacija Srbije, važi za glavnog kandidata koji može srušiti dominaciju aktuelnog prvaka, Sjedinjenih Američkih Država. 

Srbija je u dva kola savladala Angolu (105:59) i Filipine (126:67) protiv kojih su najefikasniji bili Nemanja Bjelica (20 poena) i Bogdan Bogdanović (17). Nikola Jokić je imao 11 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

- Srbija je najbolji tim na turniru, ali se ne bojimo - rekao je Belineli.

Rezultati drugog kola: GRUPA A: Venecuela - Obala Slonovače 87:71, Kina - Poljska 76:79 (produžetak). GRUPA B: Nigerija - Argentina 81:94, Južna Koreja - Rusija 73:87. GRUPA C: Tunis - Iran 79:67, Portoriko - Španija 63:73. GRUPA D: Italija - Angola 92:61, Srbija - Filipini 126:67.

Poredak: GRUPA A: Poljska 4, Venecuela 3, Kina 3, Obala Slonovače 2. GRUPA B: Argentina 4, Rusija 4, Nigerija 2, Južna Koreja 2. GRUPA C: Španija 4, Tunis 3, Portoriko 3, Iran 2. GRUPA D: Srbija 4, Italija 4, Angola 2, Filipini 2.

Sutra osam utakmica

Šampionat se nastavlja sutra, kada su na programu mečevi drugog kola u preostale četiri grupe. Raspored (3. septembar): GRUPA E: Japan - Češka (10.30 sati), Sjedinjene Američke Države - Turska (14.30). GRUPA F: Crna Gora - Novi Zeland (10), Brazil - Grčka (14). GRUPA G: Njemačka - Dominikanska Republika (10.30), Jordan - Francuska (14.30). GRUPA H: Australija - Senegal (9.30), Litvanija - Kanada (13.30).

Poredak: GRUPA E: SAD 2, Turska 2, Japan 1, Češka 1. GRUPA F: Grčka 2, Brazil 2, Novi Zeland 1, Crna Gora 1. GRUPA G: Dominikanska Republika 2, Francuska 2, Jordan 1, Njemačka 1. GRUPA H: Litvanija 2, Australija 2, Kanada 1, Senegal 1.

Komentari

NA VRH