Sarajevo u zaostaloj utakmici rutinski do pobjede protiv Drine

Bordo tim sada na trećoj poziciji

Al. Ti.

24.9.2014

Ekipa Sarajeva danas je na Koševu u zaostalom susretu petog kola BHT Premijer lige savladala tim Drine sa 2:0. Utakmica se igrala pred relativno malim brojem gledalaca. Na Koševu je bilo prisutno oko 500 navijača domaće ekipe.

Igrači Sarajeva su u ovaj meču ušli kao veliki favoriti, što su i na kraju opravdali sigurnom pobjedom.

Sarajevo je povelo u 31. minuti kada je Velkoski pogodio na asistenciju Radovca.

Svega šest minuta kasnije Sarajevo ponovo pogađa, a ovaj put je strijelac bio Puzigaća, koji je tako nastavio svoju golgetersku seriju. Prethodno je sjajno korner izveo Miloš Stojčev. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:0 za domaće igrače.

U drugom poluvremenu smo gledali totalnu dominaciju ekipe Sarajeva, koji su se propisno ispromašivali. Redom nisu pogađali Dupovac, Puzigaća, kao i Radovac, koji je pogodio stativu.

Na kraju je ostalo 2:0 i sa ovom pobjedom ekipa Sarajeva je došla do treće pozicije i sada ima 16 bodova i za vodećim Širokim zaostaju četiri boda, a drugoplasirani Željezničar ima 17 bodova.