Premiership: U velikom derbiju Arsenal očitao lekciju Manchester Unitedu

Piše: Al. Ti.

7.5.2017

Veliki derbi engleskog fudbala igrao se danas na Emiratima gdje je domaći Arsenal dočekao Manchester United.

Na kraju su Topnici potpuno zasluženo slavili rezultatom 2:0 i ponovo došli u borbu za četvrto mjesto i Ligu prvaka.

U izjednačenom prvom poluvremenu treba izdvojiti šansu Martiala za United, te prilike za Arsenal kada je Ramsey dobro šutirao, a De Gea odbranio.

Igrala se 30. minuta kada je Arsenal propustio najbolju šansu preko Welbecka, a samo minut kasnije i Chamberlain je dobro šutirao, ali opet brani De Gea.

Arsenal je poveo u 54. minuti kada je Xhaka šutirao sjajno sa nekih 20-ak metara i pogodio same rašlje golmana De Gee za 1:0.

Samo tri minute kasnije Arsenal je povisio prednost na 2:0 kada nakon centaršuta Chamberlaina pogađa upravo bivši napadač Uniteda Welbeck.

Uslijedili su napadi Uniteda, a treba izdvojiti pokušaj Rooneya iz slobodnjaka i dobru odbranu Cecha. U 81. minuti ponovo je Rooney bio u prilici, ali šutirao je preko gola.

Ostalo je do kraja 2:0 za Topnike. Nakon ove pobjede Arsenal se nalazi na šestom mjestu sa 63 boda, dok je United na petom mjestu sa 65 osvojenih bodova.