Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: Velika pobjeda Srbije u Irskoj, Hrvatska poražena od Turske

AFP

Piše: N.Kr.

5.9.2017

Sa večerašnjih devet susreta evropske zone kompletirano je osmo kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Na devet susreta ukupno je postignuto 20 golova.

Najzanimljivije je bilo na utakmicama naših komšija, u Dablinu (Dublin) i Eskišehiru (Eskisehir). Naime, reprezentacija Srbije je slavila protiv Irske na stadionu Aviva i došla nadomak Svjetskog prvenstva u Rusiji. Gol odluke postigao je Kolarov u 55 minuti.

Reprezentacija Hrvatske je na vrućem gostovanju u Turskoj poražena golom Tosuna u 75. minuti te tako pokvarila svoje izglede za direktnim plasmanom na Mundijal.

Na ostalim susretima Španija je deklasirala mali Lihtenštajn sa 8:0, Vels je savladao Moldaviju sa 2:0, Island je savladao Ukrajinu sa 2:0, a Finska Kosovo u gostima s 1:0.

Na susretima između Makedonije i Albanije te Austrije i Gruzije nije bilo pobjednika.