Borusija ruši sve pred sobom, bez primljenog gola nakon pet kola

AFP

Piše: R.B.

20.9.2017

Fudbaleri Borusije Dortmund (Borussia) slavili su večeras na gostovanju Hamburgu.

S ubjedljivih 3:0 Dortmund je zadržao prvo mjesto na tabeli.

Prvi gol za "Milionere" dao je Kagava (Kagawa) u 24. minuti, na asistenciju Topraka.

Na 2:0 u 63. minuti povećao je Pjer-Emerik Obamejang (Pierre-Emerick Aubameyang).

Konačnih 3:0 u 79. minuti postavio je Kristija Pulišić (Christian Pulisic). Asistirao je Dahud (Dahoud).

Dortmund je ovim rezultatom zadržao prvu poziciju, a jedini je tim u njemačkoj koji nakon pet kola nije primio gol. Gol razlika milionera je 13:0.

Keln (Koln) je kod kuće poražen od Frankfurta 0 - 1, golom Hallera s bijele tačke.

Hertha našeg Vedada Ibiševića slavila je u Berlinu protiv Bajera (Bayer) iz Leverkuzena 2 - 1. Ibišević je bio kreator oba gola. Strijelac prvog je Leki (Leckie) u 16. minuti, a drugog Kalu (Kalou) u 24.

Frajburg i Hanofer su podijelili bodove, u utakmici koja je završila 1 - 1.

Majnc (Mainz) je vodio 2:0, ali je Hofenhajm (Hoffenheim) šokantnim preokretom došao do pobjede. Završilo je 3:2 za goste.