Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: Sedam golova na Grbavici, ali BiH poražena od moćne Belgije

F. Fočo/ Avaz.ba

Piše: N.Kr.

7.10.2017

KRAJ UTAKMICE | Bosna i Hercegovina je poražena od Belgije rezultatom 4:3.

90' | Tri minute sudijske nadoknade. Na terenu bez uzbuđenja.

89' | Sve je manje vremena za našu reprezentaciju. Belgija pred pobjedom na Grbavici!

85' | Novi napad naše reprezentacije preko Kolašinca ali bez opasnosti po gol Belgije. Do kraja utakmice ostalo je pet minuta.

84' | GOOOL! Euforija naše reprezentacije je kratko trajala, Belgija opet vodi! Karasko (Carrasco) pogađa na 4:3.

82' | GOOOOOOOOOOOL!!!! Đumić pogađa nakon kornera! Opet je neriješeno.

81' | Džeko je imao sjajnu priliku, ali Kurtoa je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

80' | Imali smo obećavajuću priliku ali smo se spetljali. Sve češći napadi naše reprezentacije.

78' | Konačno prava priliku za Bosnu i Hercegovinu. Džeko nakon ubačaja Duljevića šutira pored gola.

77' | Bezidejna igra naše reprezentacije.

74' | Nova izmjena u našoj reprezentaciji, Ibišević je zamijenio Medunjanina. Sve je manje vremena za novi preokret.

71' | Izmjena u našoj reprezentaciji, umjesto Višće u igru je ušao Hajrović. U međuvremenu još dvije stopostotne prilike za Belgiju preko Bačuaija ali na našu sreću nije bilo gola.

69' | GOOOL! Belgija vodi. Gosti prave veliki preokret u drugom poluvremenu i sada je pred našom reprezentacijom izuzetno težak zadatak. Strijelac gola za preokret Belgije bio je Vertongen (Verthongen) nakon kornera.

66' | Opet prijeti Belgija. Gol "visi u vazduhu".

65' | Belgijanci bolje stoje na terenu.

61' | Probali smo ugroziti gol Kurtoe nakon novog prekida, ali ostaje 2:2.

59' | GOOOOL! Belgija je izjednačila. Nakon silovitih napada Bačuai je poravnao rezultat na 2:2. Prije gola Begović je sjajno odbranio udarac, ali na odbijenu loptu je naletio igrač Čelzija i pogodio za poravnanje.

56' | Nova opasnost po gol Belgije. Opet smo zaprijetili nakon prekida, a u nastavku akcije je Medunjanin šutirao pored gola.

55' | Nakon prekida pokušaj naše reprezentacije. Ipak, Kurtoa je bio siguran.

50' | Pravi fliper u šesnaestercu naše reprezentacije, ali imali smo i malo sreće. Veliki pritisak Belgije!

48' | Prijete i naši reprezentativci. Duljević je šutirao pored gola.

47' | Belgija je opet krenula silovito. Bačuai (Batshuayi) je šutirao glavom pored gola

46' | Počelo je drugo poluvrijeme!

45' | Kraj prvog poluvremena. Bosna i Hercegovina vodi protiv Belgije nakon preokreta. Bravo Zmajevi!

44' | Belgija opet bolja, ali se dobro branimo.

40' | Sjajan meč na Grbavici! Veliku priliku za Belgiju odbranio je Begović. Svi su vidjeli loptu u golu, ali naš golman je fantastično reagirao. Nakon toga kontranapad naše reprezentacije ali se sapleo Džeko.

39' | GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Edin Višća je pogodio nakon duge lopte i ispucavanja Begovića. Kurtoa je bio nemoćan. Bosna i hercegovina vodi protiv Belgije!

38' | Sami finiš prvog poluvremena, i dalje je 1:1.

34' | Nakon izjednačenja naše reprezentacije Belgija je pokušala u par navrata, ali se rezultat nije mijenjao.

31' | Nakon sjajnog prodora kapitena Edina Džeke, Medunjanin je pogodio za veliku radost naših navijača. Bravo momci!

30' | GOOOOOOOOOOOOOL!!! Bosna i Hercegovina je izjednačila protiv Belgije. Strijelac je Medunjanin!

28' | Izmjena u reprezentaciji Belgije. Felaini (Fellaini) zbog povrede napušta teren, a umjesto njega ulazi Dendonker (Dendoncker).

26' | Strijelac vodećeg gola za Belgiju, Tomas Menije, učestvovao je u posljednjih devet od 12 golova svoje reprezentacije.

24' | Naša reprezentacija je napravila veliki pritisak na Belgiju. U ovim trenucima mnogo bolje stojimo na terenu od gostiju.

23' | Velika prilika za Bosnu i Hercegovinu. Medunjanin je pokušao, ali lopta je otišla malo preko gola. Šteta!

16' | Teren otežava igru i jednima i drugima. U međuvremenu, "požutio" je Muhamed Bešić.

11' | Naši reprezentativci sve opasnije prijete gostima.

7' | Medunjanin je zaprijetio. Prva prava prilika za BiH ali Kurtoa (Courtois) je odbranio!

5' | Potpuna konfuzija naših fudbalera, Belgija dominira.

3' | GOOOOL! Belgija ekspresno dolazi do vodstva. Pogodio je Tomas Menije (Thomas Meunier) i doveo Belgiju u vodstvo!

2' | Teren je zaista u lošem stanju. U toku je početno ispitivanje snaga.

18:00 | POČELA JE UTAKMICA! Sretno 'Zmajevi'. Utakmicu možete gledati uživo ovdje.

17:56 | U toku je intoniranje himni.

17:55 | Ovaj susret privukao je veliki broj poznatih lica iz svih sfera društva. Nadamo se da će naši reprezentativci obradovati naciju!

17:50 | Ostalo je deset minuta do početka utakmiec BiH-Belgija. Stadion je popunjen do posljednjeg mjesta.

17:35 | Grbavica iz minute u minutu punija.

17:30 | Pola sata prije početka utakmice teren na Grbavici je u veoma lošem stanju.

17:20 | Naši reprezentativci će imati veliku podršku na tribinama večeras. Osim vatrenih navijača, tu će biti Miralem Pjanić, Emir Spahić te mnoga druga poznata lica.

17:15 | Do početka utakmice BiH-Belgija koja se igra na stadionu Grbavica ostalo je još 45 minuta.

Utakmica 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine biće odlučujuća za našu reprezentaciju. Naime, nakon osam kola, fudbaleri Mehmeda Baždarevića sakupili su 14 bodova i zauzimaju drugu poziciju iza vodeće Belgije te jedan bod više od trećeplasirane Grčke.

Pobjedom na ovom susretu naša reprezentacija sebi otvara realne šanse za drugo mjesto i baraž za Mundijal dok bi u slučaju poraza ili neriješenog rezultata šanse Bosne i Hercegovine bile bi u domenu naučne fantastike.

Inače, očekuje se sjajna atmosfera na stadionu Grbavica jer su sve karte za ovaj duel rasprodane, a i Belgija će imati podršku večeras. Naime, 390 njihovih navijača će ih bodriti na stadionu Grbavica.

Također, poznati su i sastavi za večerašnju utakmicu, a selektor Mehmed Baždarević je pomalo i iznenadio bh. javnost sa početnih 11.