Ovo mogu samo Nijemci: Osam golova na susretu Hanofera i Leverkuzena

Piše: N. Kr.

17.12.2017

Utakmica 17. kola njemačke Bundeslige između Hanofera i Bajer Leverkuzena ostat će zapisana u analima ovog takmičenja kao jedna od najefikasnijih ikada. Naime, na ovom susretu viđeno je čak osam pogodaka!

Gosti su poveli u 11. minuti golom Brandta, ali domaći su brzo preokrenuli. Bebu (Bebou) je izjednačio samo minut kasnije, a u 20. minuti domaći su golom Fulkruga (Fullkrug) iz penala preokrenuli rezultat. Fantastična serija pogodaka nastavljena je u 25. minuti kada su "Apotekari" izjednačili rezultat preko Mehmedija.

Ipak, to nije bilo sve za prvo poluvrijeme. Hanofer je u 45. minuti preko Klausa pogodio za 3:2. Također, po prvi put ove sezonu u Bundesligi postignuto je pet pogodaka nakon prvog dijela igre.

U sjajnom tempu nastavili su igrači obje ekipe i u durgom dijelu utakmice. Leverkuezn je doša do preokreta sa dva gola Bejlija (Bailey) u 47. i 67. minuti, ali domaći su uspjeli još jednom pogoditi i izjednačiti rezultat preko Korba u 83. minuti za konačnih 4:4.

U narednom kolu Hanofer dočekuje Majnc dok će Leverkuzen dočekati Bajern.