"Stara dama" srušila "Vučicu": Duel "Zmajeva" pripao Pjaniću

Piše: S.Me.

23.12.2017

Juventus je u derbi susretu 18. kola Serije A savladao Romu rezultatom 1:0.

Ovo je ujedno bio i duel naših reprezentativaca Miralema Pjanića i Edina Džeke koji su započeli susret od prve minute.

Stara dama otvorila je ovaj derbi ofanzivnom igrom i tako su pokazali gostima da žele više ovu pobjedu koja će im mnogo značiti u borbi za titulu. Tako je Juventus u jeku napada već u 18. minuti došao do pogotka i to preko Mehdi Benatije nakon gužve u šesnaestercu i odbijene lopte.

Do kraja prvog poluvremena domaćini su napravili još izglednih prilika, dok su nam gosti ostali dužni u prvom dijelu meča. Sa rezultatom 1:0 otišlose na odmor uz dominantnu igru Juventusa.

U drugom poluvremenu domaćin iz Torina nije dozvolio Rimljanima nikakvu šansu kojom bi ugrozili gol Ščeznija (Szczesny). Juventus je u potpunosti preuzeo tok utakmice i kontrolisao je sva dešavanja na terenu.

Roma je pred sami kraj duela ofanzivnom igrom pokušala doći do poravnanja ali sv ti napori nisu promjenili konačni rezultat.

Derbi susret je na kraju završen rezultatom 1:0 u korist Juventusa i veliku radost domaće publike.

Ovom pobjedom Juventus se približio Napoliju na svega jedan bod zaostatka, dok je Roma ostala na četvrtoj poziciji sa 38. osvojenih bodova.