Šest golova Bavaraca: Bajern bi u martu mogao biti šampion

Piše: A. S.

10.3.2018

Bajern sa 6:0 pobijedio slabašni Hamburg (FOTO: AFP)

Bajern bi u martu mogao postati šampion Njemačke. U meču 26. kola Bundeslige, Bavarci su danas uspjeli sa 6:0 pobijediti slabašni Hamburg, ekipu koja bi konačno mogla osjetiti kako je to ispasti iz Bundeslige.

Trener Jup Hejnkes (Jupp Heynckes) izveo je najjači tim u ovom trenutku i već nakon prvih 19 minuta doveo svoj tim na prag od pobjede, kada je na semaforu pisalo - 3:0.

Dva gola u tom periodu igre postigao je Levandovski (Lewandowski), a jedan Riberi (Ribary).

U nastavku, Levandovski i Riberi su nastavili tresti mrežu gostima, a njima se pridodao i Roben (Robben), koji je bio strijelac četvrtog gola na utakmici.

Levandovski je na meču imao priliku da postigne i četiri gola, ali je promašio prvi penal. Drugi, u sudijskoj nadoknadi, mirno je pospremio u mrežu.

Od ostalih mečeva vrijedi istaknuti pobjedu Augsburga, koji je možda i osigurao opstanak nakon nove pobjede. Sa 3:1 pobijedili su Hanover u gostima.

Herta je s našim Vedadom Ibiševićem (igrao do 59. minute, op. a.) odigrala mršavih 0:0 kod kuće protiv Frajburga, dok je Hofenhajm sa 3:0 deklasirao Volfsburg.

Bajer u Leverkuzenu večeras od 18.30 sati dočekuje Menhengladbah.