Fiorentina i Roma neriješeno, Edin Džeko promašio zicer

Florenci donio izjednačenje Vučici

Arhiv

3.11.2018

U jednom od zanimljivijih mečeva 11. kola italijanske Serije A Fiorentina i Roma su podijelili bodove remiziravši rezultatom 1:1.

Zaista je čudo da su pala samo dva gola, jer je na obje strane promašeno nekoliko sjajnih prilika - čistih zicera. Golmani du danas imali svoj dan.

Fiorentina je stigla do vodstva u 33. minuti, a strijelac je bio Veretout. Olsen je bio neoprezan, skrivivši penal nakon duela s napadačem domaćih.

Prije toga je Roma imala veliku šansu preko Edina Džeke, koji ne korissti stopostotnu šansu gdje sa nekoliko metara puca preko gola.

U nastavku je Vučica uspjela da se spasi poraza, jer je Florenci  (Florenzi) pet minuta prije kraja meča zabio za 1:1.

Ovo je drgi put u nizu da Roma igra 1:1, pošto je u prošlom kolu istim rezultatom remizirala sa Napolijem. Roma ima 16 bodova, baš koliko i Fiorentina, te se nalazi na sedmoj poziciji.