Juve ubjedljiv protiv Fiorentine, Stara dama uvjerljivo ide ka novoj tituli

Napoli s utakmicom manje ima 29 bodova

Slavlje igrača Juventusa. AFP

1.12.2018

U okviru 14. kola italijanske Serie A večeras je Fiorentina ugostila prvoplasirani Juventus, doživjevši težak poraz 0:3.

Stara dama je dominirala cijelim tokom meča, i samo je bilo pitanje s kojim će rezultatom Kristijano Ronaldo (Cristiano) i ostali dobiti ovaj meč.

Na prvi gol se čekalo sve do 31.minute kada Bentakur (Bentacur) pogađa za 0:1. S ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ničeg novog, osim što su "bjanconeri" postigli nova dva gola, preko Kielinija (Chielini) u 69. i Ronalda s penala, deset minuta kasnije.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić je cijeli meč odgledao s klupe za rezervne igrače.

Juventus je s ovom pobjedom povećao prednost nad Napolijem koji sada ima 40 bodova, dok Napolitanci s utakmicom manje imaju 29 bodova.

Fiorentina je deseta s 18 osvojenih bodova.