Prava poslastica za gledaoce

Detalj s današnjeg meča. AFP

2.12.2018

U okviru 14. kola engleske Premier lige derbi sjevernog Londona su danas na prepunom "Fly Emirates" stadionu odigrali Arsenal i Totenhem.

Pravu poslasticu su nam priredila ova dva tima, što govori i rezultat nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.

Arsenal je nakon 90. minute igre bio bolji od svog gradskog rivala 4:2, iako je Totenhem nakon prvog dijela imao prednost od 1:2.

''Topnici'' su poveli golom Abumejenga (Aubameyang) iz penala u 10. minuti utakmice, ali se Totenhem vraća 20 minuta kasnije i golom Eriksena poravnjava na 1:1.

U 34. minuti Heri Kejn (Hary Kane), također iz penala, donosi preokret Totenhemu i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nastavak meča donosi pravu dramu na terenu, jer ekipa Arsenala ubacuje u brzinu više i samo je bilo pitanje vremena kada ćemo ponovo vidjeti preokret na "Emiratesu".

Svojim drugim golom u 56. minuti utakmice Abumejang vraća Arsenal u igru, da bi konačan preokret uslijedio u 74. minuti, kada Lakazet (Lacazette) donosi prednost Arsenalu od 3:2.

Konačan rezultat postavlja Toreira (Torreira) prekrasnim golom u 77. minuti utakmice za konačnih Arsenal - Totenhem 4:2.