Fiorentina deklasirala Romu, Džeko se unio sudiji u lice i zaradio direktan crveni karton

"Viola" čeka protivnika u polufinalu

V. Dedić

30.1.2019

+7

Nogometaši Fiorentine deklasirali su Romu u četvrtfinalu Kupa Italije rezultatom 7:1. Sjajnu utakmicu su odigrali domaćini i do vrha napunili mrežu gostiju.

"Violu" u vodstvo dovodi sjajni Federiko Kijeza (Federico Chiessa) u 7. minuti utakmice, Kevin Miraljas je ubacio s lijeve strane, a Kijeza je iskoristio kiks odbrane Rome i rutinski pogodio.

Očajna odbrana Rome kapitulirala je drugi put u 18. minuti, Miraljas je stigao do druge asistencije, a Kijeza do drugog pogotka.

Kolarov je sjajnim udarcem s distance vratio Romu u igru, ali do kraja prvog poluvremena Fiorentina preko Muriela opet povećava na dva razlike.

Benasi (Benassi) u 66. minuti povećava na 4:1, a nakon toga slijedi prava noćna mora za goste iz Rima.

Edin Džeko je ušao na startu drugog poluvremena, zamijenio je Haviera Pastorea (Javier), a crveni karton je zaradio 18 minuta prije kraja utakmice, nakon što se unio glavnom sudiji u lice.

Kijeza je postigao peti pogodak, a Simeone nekoliko minuta kasnije i šesti. Tu nije bio kraj problemima gostiju, jer je Fiorentina u sudijskoj nadoknadi stigla i do sedmog pogotka.

Fiorentina će u polufinalu igrati protiv pobjednika duela Atalanta - Juventus.