Bajern izdržao napade Liverpula, odluka o prolasku pada u Minhenu

Veliki broj prilika u prvom poluvremenu

V. Dedić

19.2.2019

+4

Liverpul i Bajern su odigrali 0:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka i pitanje pobjednika će se rješavati u revanšu.

Prvu veliku priliku na utakmici propušta Salah u 11. minuti, nije se snašao ispred gola Nojera. Gosti su mogli do vodstva samo 30 sekundi kasnije, Gnabri (Gnabry) je prošao desnom stranom, a Matip zamalo da postigne autogol.

U 17. minuti zbunjenost odbrane Liverpula i grešku Matipa i Alisona ne koristi Koman (Coman).

Sedam minuta kasnije Salah ponovo prijeti, Arnold je poslao loptu na drugu stativu, a Egipćanin iz dobre pozicije šutira pored gola.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Sadio Mane, nakon odbijene lopte našao se sam ispred gola, ali traljavo šutira pored lijeve stative.

U nastavku utakmice, bolja igra Liverpula, ali domaćin nikako nije uspjevao da probije odbranu Bajerna.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je Mane četiri minute prije kraja, ali Nojer brani njegov udarac.