"Azuri" opravdali ulogu favorita

23.3.2019

Kvalifikacije za EP: Italija opravdala ulogu favorita protiv Finske - Avaz
+1

Nogometna reprezentacija Italije pobijedila je Finsku rezultatom 2:0 u okviru grupe J prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Italija je u vodstvo došla već u 7. minuti meča kada je Nikolo Barela (Nicolo Barella)  pokupio odbijenu loptu i s ruba šestnaesterca poslao loptu u mrežu za 1:0.

Konačan rezultat postavio je u 74. mininuti Moize Kin (Moise Kean), koji  je nakon asistencije Ćire Imobilea (Ciro Immobile), izbliza pogodio za ovjeru trijumfa "Azura".

U drugoj utakmici grupe u kojoj je smještena i reprezentacija BiH, selekcija Grčke upisala je u Vaduzu gostujuću pobjedu protiv Lihtenštajna istim rezultatom 2:0.

Grci su uspjeli slomiti otpor Lihtenštajna tek u finišu prvog poluvremena, tačnije u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Konstantinos Fortounis bio strijelac. Konačan rezultat postavio je u 80. minuti Anastasios Donis koji je pogodio za trijumf "Helena", koji će u utorak u Zenici na Bilinom polju gostovati našoj selekciji.