Široki ponovo savladao TOŠK i plasirao se u finale

U drugom polufinalnom meču sastaju se Sarajevo i Sloga

10.4.2019

+3

Nogometaši Širokog Brijeg i u drugoj utakmici polufinala Kupa BiH savladali su TOŠK iz Tešnja u utakmici igranoj u Zenici 0:1. Širokobriježani su pobjedom ostvarili plasman u finale najmasovnijeg takmičenja u BiH i tamo će, vjerovatno, igrati protiv Sarajeva.

Gosti su od početka krenuli s napadima i do vodstva dolaze u 12. minuti, Borna Petrović je pogodio mrežu domaćina.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika, no nije bilo pogodaka, a u drugom poluvremenu Široki Brijeg iskusno je čuvao stečenu prednost i na kraju je upisao pobjedu i osigurao plasman u finale.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Sarajevo i Sloga, a Bordo tim ima veliku prednost od 4:1 iz prvog meča.