SPAL slavio protiv Juventusa i odgodio slavlje "Stare dame"

Domaćin stigao do bitnih bodova u borbi za opstanak

Slavlje igrača SPAL-a. AFP

13.4.2019

Nogometaši SPAL-a savladali su lidera na tabeli Serije A Juventus i odgodili slavlje "Stare dame", koja je današnjim trijumfom mogla osigurati titulu prvaka.

Trener gostiju Maks Alegri (Max Allegri) izveo je kombinirani sastav, ostavivši najveće zvijezde van tima zbog revanš utakmice protiv Ajaksa koja je na rasporedu u srijedu.

"Bjankoneri" su ipak dobro počeli utakmicu i preko mlade zvijezde Moize Keana (Moise) poveli 1:0 u 30. minuti utakmice.

U nastavku domaćin je došao do preokreta i veoma bitnih bodova u borbi za opstanak. Prvo je Bonifaci (Bonifazi) poravnao rezultat na 1:1 na startu drugog poluvremena, a pobjedu SPAL-u donio je veteran Flokari (Floccari) 15-tak minuta prije kraja.

SPAL je zabilježio četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica i sada je od zone ispadanja udaljen sedam bodova.