Zrinjski minimalnim rezultatom savladao Željezničar i smanjio zaostatak za Sarajevom

Semir Pezer strijelac jedinog pogotka

13.4.2019

+2

Zrinjski je u derbiju kola u Mostaru savladao minimalnim rezultatom Željezničar 1:0 i smanjio zaostatak za liderom Sarajevom na tri boda. "Plavi" su nastavili sa užasnim partijama i upisali novi poraz.

Prvi je zaprijetio Željezničar u 19. minuti preko Mujezinovića, koji šutira direktno u Brkića.

Četiri minute kasnije pokušao je Asim Zec na dodavanje Krpića, ali je propala još jedna dobra situacija ispred gola Zrinjskog.

Domaćin do vodstva dolazi iz prve prilike u nastavku, Semir Pezer je pogodio mrežu Fejzića.

Sedam minuta kasnije Zrinski je ostao sa igračem manje, Kristijan Stanić je dobio drugi žuti karton i ranije je završio utakmicu.

Do kraja utakmice Željezničar nije imao snage iskoristiti igrača više i ostalo je 1:0.