Čudesna sezona: Nermin Haskić het-trikom srušio Proleter i odložio Zvezdinu šampionsku proslavu

Potencijalni bh. reprezentativac sam pobijedio Novosađane

Haskić: Trenutno prvi strijelac lige s 24 gola. Facebook

30.4.2019

Napadač Radničkog iz Niša i potencijalni bh. reprezentativac Nermin Haskić postigao je tri gola u pobjedi svog tima 3:2 protiv Proletera u Novom Sadu.

Domaći su poveli poslije 31. minute igre kada je mrežu drugoplasiranog tima u ligi zatresao Srđan Vujaklija i ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Rezultat se nije mijenjao do 50. minute, kada je Haskić na asistenciju Lazara Ranđelovića donio izjednačenje svom timu, da bi samo četiri minute kasnije režirao i potpuni preokret.

Domaći se nisu predavali pa je Nemanja Čović u 61. minutu izjednačio, što je donijelo neizvjesnost koja je trajala sve do 71. minute, kada je Haskić postavio konačan rezultat i donio tek drugu pobjedu Radničkom u plej-ofu.

Radnički je poslije četiri kola doigravanja prišao Crvenoj zvezdi na tri boda zaostatka, ali i uz utakmicu više, dok je Proleter pretposlednji s 22 boda.