EVROPSKA LIGA

Zrinjski deklasirao Akademiju Pandev, Radnik stigao do velike pobjede protiv Spartaka

"Plemići" osigurali prolaz dalje

Odlična igra Zrinjskog u Skoplju. Arhiv

V. DEDIĆ

11.7.2019

Nakon prvaka Bosne i Hercegovine FK Sarajevo, koji je u utorak igrao protiv Seltika u prvom pretkolu Lige prvaka, danas su učešće u Evropskoj ligi uzeli i ostali naši predstavnici.

Nogometaši Zrinjskog na gostovanju u Sjevernoj Makedoniji demolirali su ekipu Akademije Pandev 0:3 i praktično riješili pitanje prolaska dalje.

"Plemići" iz Mostara do vodstva su došli već u 12. minuti, Advan Kadušić centrirao je s desne strane, a Irfan Hadžić sjajnim golom glavom pogađa za 0:1.

Već u 28. minuti Zrinjski je imao dva gola prednosti, Staniša Mandić izašao je jedan na jedan s golmanom Akademije i rutinski pogodio za 0:2.

Na početku drugog poluvremena Miljan Govedarica praktično je riješio pitanje prolaska dalje.

Radnik je u Bijeljini dočekao ekipu Spartaka iz Trnave, koja je već nekoliko puta gostovala u BiH i igrala protiv naših timova. Spartak je ranije u okviru EL igrao protiv Sarajeva, Olimpika, a prošle godine u kvalifikacijama za Ligu prvaka protiv Zrinjskog.

Bijeljinci su zabilježili veliku pobjedu i iznenadili goste iz Slovačke, koji su u susret ušli kao favoriti.

Gosti su bolje počeli utakmicu i stvarali pritisak prema golu Radnika, ipak domaćin dolazi prvi do pogotka.

Nedim Mekić primio je loptu na nekih 16 metara i sjajnim udarcem pogodio mrežu gostiju.

Na samom startu drugog poluvremena Radnik je došao do drugog pogotka, nakon duge akcije, iskusni Velibor Đurić pogodio je dalji ugao golmana Spartaka.

Revanš utakmice su na rasporedu za sedam dana.