PREMIJER LIGA

Željezničar nije uspio probiti odbranu gostiju iz Banja Luke, Borac odnio bod s Grbavice

Petar Bojo dobio crveni karton

V. DEDIĆ

20.7.2019

Detalj s utakmice na Grbavici - Avaz
+13

Željezničar i Borac su u prvom kolu Premijer lige BiH u derbiju remizirali na Grbavici 0:0.

Gosti iz Banja Luke su se od početka utakmice odlučili na defanzivniju taktiku i čekanje prilika iz polukontre i kontre. Domaćin je imao više od igre i nekoliko izglednih prilika, ali na kraju je ostalo bez pogodaka.

Prvu veliku priliku Željezničar je propustio u 10. minuti kada je nakon centaršuta Antonija Pavića, Sulejman Krpić šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

Borac je do kraja prvog poluvremena prijetio preko Stojana Vranješas, nekadašnjeg igrača Želje.

Plavi su od samog starta drugog poluvremena krenuli silovito prema golu gostiju iz Banja Luke.

Zec je u 60. minuti u samo dvije minute propustio dvije dobre prilike, prvi put je bio neprecizan, a potom je i Lučić pravovremeno intervenirao.

Do kraja duela Željezničar je ostao sa deset igrača, Petar Bojo je dobio drugi žuti karton pa je morao ranije završiti meč.

Borac je bez problema uspio sačuvati svoj gol u preostalih deset minuta, a Željezničar je nastavio sa blijedim partijama na domaćem terenu i u novoj sezoni.