Zidan će poludjeti: Atletiko Madrid ponizio Kraljeve kao nikad prije

Tim Dijega Simeonea slavio s nevjerovatnih 7:3

Diego Kosta je postigao četiri gola. Printscreen

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

27.7.2019

Nikada niko nije ponizio Real Madrid kao sinoć gradski rival Atletiko Madrid u Nju Džersiju. Znala ih je Barcelona deklasirati i očitati lekciju, ali sedam golova da su primili ne pamte ni najstariji navijači.

Diego Kosta (Costa) postigao je četiri gola za Atletiko, koji je na poluvremenu vodio 5:0.

Najsuplja akvizicija Žoao Feiks (Joao Felix) zabio svoj prvi gol od dolaska iz Benfice.

Bio je to nevjerovatan nastup, dobra igra. Međutim, ne smatram ovu utakmicu i rezultat stvarnom razlikom između nas - kazao je trener Dijego Simeone, čiji je Atletiko lani završio drugi iza Barcelone u La Ligi, ispred Reala iz Madrida.

Zinedin Zidan (Zinedine Zidane) je na startu drugog poluvremena želio nešto promijeniti uvođenjem Navasa, Karvahala (Carvajal) i Lukasa Vaskeza (Lucas Vasquez), ali je u 51. minuti bilo 0:6.

"Marca" je izvijestila kako je katastrofalnu utakmicu odigrao Luka Modrić.