MLS

Ima li mu kraja: Ibrahimović postigao dva gola u gradskom derbiju

U gradskom derbiju Los Anđeles FC - Los Anđeles Galaksi viđeno je ukupno šest pogodaka

Avaz.ba

26.8.2019

U gradskom derbiju Los Anđeles FC - Los Anđeles Galaksi viđeno je ukupno šest pogodaka, a najviše pažnje su privukli Zlatan Ibrahimović, Karlos Vela (Carlos) i Kristijan Pavon (Cristian).

Ibrahimović je vodstvo Galaksiju donio nakon minutu i 47 sekundi nakon što je lijepo pogodio lijevom nogom. Izjednačenje LA-u je donio Blesing (Blessing) u 12. minuti, već u 15. minuti sjajni Zlatan vraća prednost svom timu nakon što je predriblao golmana.

Samo minutu kasnije je Pavon povisio na 3:1, a u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena Blesing svojim drugim pogotkom smanjuje na 3:2.

U drugom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak, a postigao ga je kapiten LA-ja Vela u 53. minuti za 3:3. Osam minuta kasnije je zamijenjen te je zbog nezadovoljstva bacio kapitensku traku. Ipak, njegov pogodak je ujedno i ovjerio konačan rezultat 3:3.