Gojak eurogolom odveo Dinamo u grupnu fazu, Zvezda ponovila prošlogodišnji uspjeh

Pogodak Gojaka. Twitter

A. Ču. / Avaz.ba

27.8.2019

Večeras su odigrane tri revanš utakmice plej-ofa Lige prvaka.

Dinamo je prošao u grupnu fazu nakon što je sve dileme golom u 70. minuti riješio Amer Gojak, nevjerovatnom golčinom lijevom nogom.

U prvoj utakmici bilo je 2:0, u revanšu 1:1. Dinamo je prolaskom zaradio 24 miliona eura.

Olimpijakos je i u revanšu bio bolji od Krasnodara 2:1, premda je već nakon prvog meča bio poznat putnik u grupnu fazu, jer je grčki tim slavio 4:0.

Najdramatičnije je bilo u Beogradu. Crvena zvezda je u prvom susretu s Jang bojsom izborila remi (2:2) i trebalo joj je da ne izgubi. Kada su poveli stadion je proključao, gosti su međutim izjadnačili, pa su svi na stadionu drhtali do 97. minute kada je sudija dao znak za kraj.

Drugi put u historiji Zvezda je uspjela da se plasira u elitu igrajući od prvog pretkola Lige prvaka.