Rapsodija Barce na Kamp Nou: Pukla petarda protiv Valjadolida

11. kolo La Lige

Barcelona deklasirala Valjadolid. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

29.10.2019

Nogometaši Barcelone deklasirali su Valjadolid rezultatom 5:1 u okviru 11. kola La Lige.

Katalonski klub mrežu gostiju načeo je već u 2. minuti kada je strijelac bio Klemen Lengle (Clément Lenglet).  U 15. minuti uslijedio je šok za domaće navijače pošto je Valjadolid stigao do izjednačenja. Mrežu "Blaugrane" zatresao je Kiko za 1:1.

Ipak, Barci nije mnogo vremena trebalo da dođe do novog vodstva. Igrala se 29. minuta kada je Lionel Mesi (Messi) asistirao, a Arturo Vidal pogodio za 2:1.

Domaćini su do odlaska na odmor postigli još jedan gol, a strijelac za 3:1 u 34. minuti bio je Mesi koji sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

I u nastavku smo gledali apsolutnu dominaciju Barcelone, a domaćini su do novog gola stigli u 75. minuti kada se Mesi po drugi put u utakmici upisao u listu strijelaca.

Dvije minute kasnije, Luis Suarez pogodio je za konačnih 5:1. Ovom pobjedom Barcelona se vratila na lidersku poziciju na tabeli i sada ima  22 boda, dva više od drugoplasirane Granade i Atletiko Madrida na trećem mjestu.

Golove s utakmice možete pogledati na ovom linku.