Nestali za sedam minuta: Levante nakon preokreta potopio Barcelonu

Katastrofa za Mesija i društvo. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

2.11.2019

U okviru 12. kola španske Primere Levante je na svom terenu deklasirao lidera i aktuelne prvake Barcelonu rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu gledali smo prividnu dominaciju Barce, koja je kontrolirala sredinu terena, ali bez konkretnih šansi.

Igrala se 37. minuta kada je dosuđen penal za Barcu, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Leo Mesi (Messi).

U 43. minuti nova šansa za Barcu, ali udarac Mesija odlično brani Aitor Fernandez.

Na odmor se otišlo vodstvom aktuelnih prvaka.

U drugom poluvremenu smo gledali potpunu dominaciju domaćeg tima, koji je uništio goste iz Katalonije.

Sve je počelo u 61. minuti kada je Kampana (Campana) pogodio za 1:1.

Samo dvije minute kasnije novi šok za Ernesta Valverdea i njegov tim. Mahoral (Mayoral) je zabio za preokret i vodstvo od 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Radoja u 70. minuti za potop i treći poraz Barce u sezoni.