Mančester siti siguran na gostovanju kod Barnlija

Tim Pepa Pepa Gvardiole opravdao ulogu favorita

Slavlje igrača Mančester sitija. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

3.12.2019

Nogometaši Mančester sitija savladali su na gostovanju ekipu Barnlija rezultatom 4:1 u susretu 15. kola engleske Premijer lige.

Tim Pepa Gvardiole (Guardiole) od samog početka imao je kontrolu nad utakmicom. "Građani" su do vodstva stigli u 24. minuti kada je David Silva dodao u šesnaesterac, loptu primio Gabriel Hesus (Gabriel Jesus) koji matirao golmana Barnlija za 1:0, što je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

I u nastavku smo gledali dominaciju Sitija, a u 50. minuti Hesus je postigao svoj drugi gol, ovaj put Brazilac je pogodio nakon asistencije Bernarda Silve. Na 3:0 povisio je Rodri u 68. minuti, nakon što je pokupio jednu odbijenu loptu i bez predomišljanja je poslao pod prečku gola domaćina. Rijad Marez (Riyad Mahrez) u 89. pogodio je za 4:0, a utješni gol za domaćine u 89. minuti postigao je Robi Bredi (Robbie Brady).

Ranije je Kristal palas golom Džefrija Šlupa (Jeffrey Schlupp) pobijedio Bornmut rezultatom 1:0.