Džeko strijelac i asistent u uvjerljivoj pobjedi Rome kod Fiorentine

17. kolo Serije A

Džeko slavi pogodak. AS Roma

Piše: J. A. / Avaz Sport

20.12.2019

Roma je u okviru 17. kola italijanske Serije A u Firenci pobijedila Fiorentinu rezultatom 4:1.

"Vučica" je u vodstvo došla u 19. minuti kada je mrežu domaćina zatresao Edin Džeko. Kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine asistirao je Nikolo Zaniolo (Nicolo), koji se sjajno snašao na desnoj strani i uputio centaršut, a naš napadač rutinski poslao loptu u gol za 1:0.

Tri minute kasnije Aleksandar Kolarov je fantastično pogodio iz slobodnog udarca i udvostručio vodstvo Rome.

U 34. minuti Milan Badelj pogodio je za domaćine i smanjio prednost Rome na 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

I u nastavku smo gledali otovorenu igru s obje strane, a Roma je do trećeg pogodtka stigla u 73. minuti. Nakon sjajnog pasa Edina Džeke, Lorenco Pelegrini (Lorenzo Pellegrini) je prošao kroz domaću odbranu i preciznim šutem savladao golmana Fiorentine za 3:1.

Konačan rezultat postavio je Zaniolo golom u 88. minuti susreta.

Džeko je ove sezone odigrao 22 utakmice za Romu, postigao 10 pogodaka i upisao pet asistencija.