Ništa od el klasika: Atletiko nakon nevjerovatnog preokreta savladao Barcu i otišao na megdan Realu

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

9.1.2020

Detalj s večerašnje utakmice - Avaz

Fudbaleri Atletiko Madrida drugi su finalisti španskog Superkupa nakon što su večeras u Džedi u Saudijskoj Arabiji savladali aktuelne prvake Barcelonu rezultatom 3:2 nakon velikog preokreta.

To znači da ćemo u nedjelju u velikom finalu gledati gradski derbi između Atletika i Reala.

Prvi šansu na utakmici vidjeli smo u 22. minuti, kada je Mesi predriblao nekoliko defanzivaca Atletika i šutirao, ali Oblak sjajno brani.

Nastavila je Barca s boljom igrom, mada treba istaći i šansu i udarac Herere, ali Neto brani.

Novu priliku za Barcu propušta nekadašnja uzdanica Atletika, ali šut Grizmana brani Oblak.

Na odmor se otišlo bez golova.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Atletiko je došao u vodstvo, a strijelac je bio Koke.

Uslijedio je veliki preokret Barce. Prvo je Mesi u 51. minuti izjednačio na 1:1, a samo deset minuta kasnije i Grizman pogađa za veliki preokret i vodstvo od 2:1.

Nakon toga Barci su poništena dva gola nakon pregleda VAR-a.

Ipak prava drama uslijedila je u finišu. Prvo je Morata s bijele tačke u 81. minuti izjednačio na 2:2, a samo pet minuta kasnije izabranici Dijega Simeonea dolaze do novog vodstva i plasmana u finale španskog Superkupa.

Nakon trećeg gola Atletika, fudbaleri Barce nisu imali snage, a ni vremena da se vrate opet, te su Jorgandžije zasluženo otišle u finale.