Nakon Reala šok i za Katalonce: Bilbao izbacio Barcu iz Kupa kralja

Polufinale izborili Granada, Mirandes, Real Sosijedad i Atletik Bilbao

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

6.2.2020

Nemoćan Mesi i Barca - Avaz

Fudbaleri Atletik Bilbaoa senzacionalno su izbacili Barcelonu u četvrtfinalu Kupa kralja.

Baskijski tim je slavio 1:0, a jedini gol na utakmici pao je u 93. minuti kada je pogodio Vilijams, a treba naglasiti da je to bio prvi šut igrača Atletik Bilbaoa u okvir gola na utakmici.

Ovim porazom Barcelone nastavljen je loš dan za favorite, nakon današnjeg ispadanja Reala iz Kupa kralja.

Barca je u večerašnjem susretu imala terensku dominaciju tokom cijelog susreta, ali su teško dolazili do pravih šansi.

Ipak, vrijedi istaknuti da je golman domaćih u nekoliko navrata fenomenalno intervenirao i spasio gol svog tima.

Posebno se to odnosi kada je šansu imao Grizman. Igrala se 70. minuta kada je sjajno po strani prošao Roberto, a francuski napadač bio sam i neometan šutirao, ali Simon brani.

Iduća bravurozna intervencija Simona stigla je u samom finišu. Odlično je asistirao Artur, Mesi izlazi sam na golmana, ali jedinica domaćina ponovo sjajno brani.

Nakon toga je uslijedila gore navedena 93. minuta kada je nakon ubačaja Ibaia iskosa, Vilijams glavom okrznuo loptu i prevario Ter Štegena za erupciju oduševljenja domaćih navijača i igrača.

Vrijedi napomenuti da je Atletik Bilbao ove sezone već dva puta savladao Barcelonu.

Polufinale Kupa kralja su tako izborili Granada, Mirandes, Real Sosijedad i Atletik Bilbao.