Liga prvaka: Atalanta pregazila Valensiju i jednom nogom otišla u četvrtfinale

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

19.2.2020

Sjajna Atalanta savladala Valensiju - Avaz
+3

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka italijanska Atalanta je na San Siru deklasirala favoriziranu Valensiju rezultatom 4:1 i tako došla na korak do plasmana u četvrtfinale najelitnijeg takmičenja na svijetu.

Nominalni domaćini bili su puno bolji rival u prvom poluvremenu, a to su krunisali golovima.

Prvu šansu Atalanta je promašila u 8. minuti kada je Pašalić šutirao, ali mu Domenek sjajni brani.

Ipak, francuski golman nije mogao ništa u 16. minuti kada nakon asistencije Gomeza lijepo pogađa Hateboer.

Nastavila je Atalanta da dominira i dalje, a agresivnom igrom na sredini terena, nisu dozvoljavali igračima Valensije da ugroze domaćeg golmana.

Ipak iz prve šane "Šišmiši" su mogli do gola, ali je Tores pogodio stativu, a igrala se 31. minuta.

Kazna za promašaj došla je u 42. minuti kada je Iličić fenomenalno pogodio rašlje gola Domeneka za oduševljenje na tribinama za 2:0.

U drugom dijelu potpuna rapsodija domaćih. Prvo je Freuler pogodio za 3:0 u 57. minuti.

Mogla je brzo nakon toga Valensija do gola, ali udarac Gomeza brani Golini. Potpuni delirijum na tribinama došao je u 63. minuti kada je Hateboer pogodio drugi put na večerašnjem susretu za tada nevjerovatnih 4:0.

Tračak nade gostima donio je ruski reprezentativac Denis Čerišev golom u 66. minuti za 4:1.

Nakon toga uslijedila je revija promašaja gostujućih fudbalera. Prvo je Čerišev sa peterca šutirao, ali mu Golini sjajno brani.

Novi promašaj za "Šišmiše" došao je u 79. minuti, ali udarac Gomeza brani golman Golini.

Ostalo je do kraja 4:1 za Atalantu, koja tako ide na Mestalju sa velikom prednošću. Revanš je na rasporedu 10. marta.