Borusija nastavila lov za Bajernom, Leverkusen slavio kod Gladbaha

Borusija ubjedljiva na gostovanju kod Volfsburga. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

23.5.2020

U okviru 27. kola njemačke Bundeslige danas su u terminu od 15:30 sati odigrane četiri utakmice.

Novu pobjedu, ovaj put na gostovanju ostvarila je Borusija iz Dortmunda, koja je slavila protiv Volfsburga rezultatom 2:0 i tako nastavila svoju borbu sa Bajernom za titulu.

Golove za "milionere" postigli su Guerero u 32. i Hakimi u 78. minuti, za 17. trijumf u sezoni.

Paderborn i Hofenhajm su podijelili bodove odigravši 1:1. gosti su došli u vodstvo nakon što je u 4. minuti pogodio Skov. Izjednačenje je stiglo već u 9. minuti kada je Srbeni zabio za 1:1.

Verder je na gostovanju kod Frajbruga slavio 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Bitenkurt.

I konačno u utakmici sa najviše golova ekipa Bajera iz Leverkusena savladala je Borusiju iz M'Gladbaha rezultatom 3:1.

"Apotekari" su poveli već u 7. minuti kada je Haverc pogodio za 1:0. Domaći stižu do izjednačenja u 52. minuti kada Turam zabija za 1:1.

Pobjedu gostima donose Haverc, svojim drugim golom danas, i Bender, koji je pogodio u 81. minuti za konačnih 3:1.

Bajern je i dalje vodeći tim lige sa 58 bodova, ali i utakmicom manje ispred Borusije i Bajera.