Pobjeda Hadžibegićeve Crne Gore na Kipru

Dvostruki strijelac Jovetić

Detalj s utakmice u Nikoziji. Savo Prelević

Piše: A. M. / Sport Avaz

5.9.2020

Reprezentacija Crne Gore predvođena Farukom Hadžibegićem pobijedila je na gostovanju selekciju Kipra 0:2 u 1. kolu UEFA Lige nacija.

Prvu veliku šansu Crna Gora je imala preko Fatosa Bećiraja koji je u 15. minuti glavom šutirao pored gola sa peterca.

U finišu prvog poluvremena reprezentacija Crne Gore je oštećena za jedanaesterac kada je fudbaler Kipra zaustavio loptu rukom u duelu sa Bećirajem, ali sudija se nije oglasio.

Golovi su došli u drugom poluvremenu. Stevan Jovetić je u 60. minuti nakon odlične akcije Seada Hakšabanovića i još bolje asistencije Momčila Raspopovića pogodio za 0:1.

Jovetić je u 73. minuti svojim drugim golom riješio pitanje pobjedika u Nikoziji i donio vrlo važna tri boda reprezentaciji Crne Gore na startu druge sezone Lige nacija.