ENGLESKA PREMIJER LIGA

Siti pobjedom nad Vulverhemptonom otvorio novu sezonu

Kevin De Brujne, strijelac prvog gola. Agencije

21.9.2020

Mančester siti je novu sezonu Engleske premijer lige otvorio gostujućom pobjedom nad ekipom Vulverhemptona (1:3).

Iako je 2. kolo, bio je ovo prvi premijerligaški nastup Sitija ove sezone, zbog obaveza u produženoj sezoni Lige prvaka.

"Građani" su poveli u 20. minuti golom s bijele tačke, a strijelac je bio Kevin De Brujne (De Bruyne ).

Fil (Phil) Foden je na asistenciju Rahima (Raheem) Sterling u 32. minuti udvostručio prednost gostiju.

Domaći su do nade da mogu osvojiti bod došli u 78. minuti kada je Raul Himenez (Jimenez) pogodio za 1:2.

Ipak, gosti iz Mančestera su trećim golom u sudijskoj nadoknadi riješili sve dileme oko pobjednika. Strijelac je bio Gabrijel Žezus (Gabriel Jesus).

U prvom meču večeri Aston Vila je na svom "Vila parku" savladala Šefild junajted minimalnim rezultatom 1:0.