Totenhem nakon penala izbacio Čelzi iz Liga kupa

Murinjo bolji od Lamparda

Kejn: Jedan od sigurnih realizatora. AFP

Piše: A. V. / Sport Avaz

29.9.2020

Momčad Totenhema plasirala se u četvrtfinale engleskog Liga kupa, poznatijeg kao Karabao kup, nakon što je večeras boljim izvođenjem penala izbacila Čelzi.

Čelzi je imao vodstvo od 19. minute, kada je sjajan gol, inače svoj prvi u dresu Čelznija, postigao Timo Verner (Werner).

Totenhem je uspio izjednačiti u 83. minuti preko Erika (Eric) Lamele, pa su pobjednika odlučili penali.

Tu je bio bolji Totenhem s 5:4, a tragičar Čelzija bio je Mejson Maunt (Mason Mount), koji je promašio posljednji penal.

Sigurni s bijele tačke za Totenhem bili su Dajer (Dier), Lamela, Hojbjerg, Lukas (Lucas) i Kejn (Kane), dok su kod Čelzija pogodili Ejbraham (Abraham), Azpilikueta (Azpilicueta), Žoržinjo (Jorginho) i Emerson.

Spomenimo i to da je meč obilježila i žestoka svađa Žozea Murinja (Jose Mourinho) i Frenka (Frank) Lamparda.

Treneru Totenhema je zasmetalo što njegov bivši igrač, a sadašnji trener Čelzija, glasno bodri svoju ekipu, pa mu je dobacio.

- Je*ote, Frank, kad gubiš 3:0, nisi tako glasan - navodno je rekao Murinjo Lampardu, koji mu nije ostao dužan.