Vardi šokirao Arsenal na Emirejtsu

Velika pobjeda Lestera

Vardi: Pogodio za pobjedu Lestera. AFP

25.10.2020

Arsenal je u jednom od derbi susreta šestog kola engleske Premijer lige neočekivano poražen od Lester sitija na Emirejtsu s 0:1.

Dominirali su "Topnici" skoro cijelim tokom susreta, imali nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli naći put do mreže gostujućeg gola.

Najbolju priliku je u 68. minuti propustio Hektor Beljerin (Hector Bellerin), čiji je udarac sjajno zaustavio Kasper Šmajhel (Schmeichel).

Kazna za promašaje uslijedila je u 80. minuti. Sjevnula je kontra Lestera, koju golom kruniše Džejmi Vardi (Jamie Vardy).

Vardiju je to bio 11. gol u 12 utakmica protiv Arsenala, a ukupno šesti ove sezone.

Igrače Arsenala taj je gol potpuno šokirao, pa su u 93. minuti umalo primili i drugi. Ovaj put je Bernd Leno bio uspješniji od Vardija.

Lester siti je tako došao do četvrte pobjede, dok je Arsenal pretrpio treći poraz.