Dominacija Engleza na startu Lige prvaka

Klubovi iz Premijer lige pokazali najviše

A. M.

Rašford: Najbolji strijelac takmičenja

Prva trećina takmičenja po grupama u Ligi prvaka je iza nas.

Odigrane su 32 utakmice u kojima su postignuta 94 gola. Statistički gledano, mreže su se tresle svake 32 minute, a najbolji strijelac u prva dva kola je Markus Rašford (Marcus Rashford) iz Mančester junajteda sa četiri pogotka ispred Atalantinog Duvana Zapate koji je postigao tri gola.

• Učinak engleskih klubova

Učinak engleskih klubova

Rašford briljirao

Najupečatljiviji dojam na startu nove sezone ostavili su engleski klubovi. Mančester junajted, Mančester siti, Liverpul i Čelzi lideri su svojih grupa nakon dva kola. Engleski predstavnici su neporaženi, primili su samo dva gola, a postigli 20.

Junajted je ostvario dvije pobjede i sa šest bodova nalazi se na prvom mjestu grupe H s gol-razlikom 7:1.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Junak „Crvenih đavola“ je Markus Rašford koji je u finišu utakmice protiv PSG postigao gol za pobjedu (1:2), a u trijumfu nad Lajpcigom (5:0) s klupe je ušao u 63. minuti i do kraja meča zabilježio het-trik.

Siti je u prvom kolu na domaćem terenu slavio protiv Porta 3:1, a u drugom je kao gost savladao Olimpik iz Marseja 0:3 i sa šest bodova lider je grupe C. Gol razlika „Građana“ je 6:1.

Liverpul na startu nove sezone nije prikazao igru kakva se od njega očekuje, ali je ostvario maksimalan učinak. Pobjedama protiv Ajaksa u Amsterdamu 0:1 i Midtjilanda na „Enfildu“ 2:0 Liverpul drži prvo mjesto grupe D sa šest bodova i gol-razlikom 3:0.

Četiri pobjede

Čelzi je neporažen i sa po jednom pobjedom i remijem nalazi se na liderskoj poziciji grupe E. „Plavci“ su na otvaranju sezone remizirali sa Seviljom 0:0, a u drugom kolu demolirali Krasnodar u gostima 0:4. Tim iz Londona ima četiri osvojena boda i gol-razliku 4:0.

Kada se posmatra samo drugo kolo odigrano u utorak i srijedu engleski klubovi su zaista pokazali najviše. Četiri pobjede i gol-razlika 14:0 dovoljno govore o trenutnoj formi klubova iz Premijer lige.