Potop Reala na Mestalji: Primili tri gola iz penala i postigli jedan autogol

Het-trik Solera s bijele tačke

Fudbaleri Reala u nevjerici. AFP

Piše: A. M.

8.11.2020

Valensija je na Mestalji savladala Real Madrid rezultatom 4:1. Het-trik sa bijele tačke upisao je Karlos (Carlos) Soler.

Sve je odlično počelo za Real. Madriđani su u 23. minuti došli do prednosti kada je Karim Benzema sjajnim udarcem pogodio za 0:1.

Noćne more Reala krenule su 12 minuta kasnije kada je sviran penal za domaće. Soler je uzeo loptu i savladao Tiboa Kurtou (Thibaut Courtois) za poravnanje rezultata.

Potpuni preokret dogodio se u finišu prvog poluvremena kada je Rafael Varan (Varane) postigao autogol.

U 53. minuti sviran je drugi penal za Valensiju. Marselo (Marcelo) je u kaznenom prostoru startovao na Maksimilijana (Maximiliano) Gomeza, a arbitar Hesus Hil Mancano (Jesus Gil Manzano) pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator ponovo je bio Soler.

Devet minuta kasnije novi jedanaesterac za domaće. Serhio (Sergio) Ramos je igrao rukom, a sudija Mancano treći put signalizirao najstrožiju kaznu. Soler je i treći put bio precizan sa bijele tačke i postavio konačan rezultat utakmice 4:1.