Atalanta pobjedom u Amsterdamu do osmine finala, Midtjiland namučio Liverpul

Detalj s meča u Amsterdamu. AFP

Piše: A. M.

9.12.2020

Odigrane su utakmice šestog kola grupne faze Lige prvaka u grupi D.

Atalanta je minimalnim rezultatom 0:1 savladala Ajaks u Amsterdamu, a u drugom meču ove grupe Midtjiland je remizirao je s Liverpulom 1:1.

Epilog ovakvog ishoda mečeva u grupi D je takav da Liverpul kao lider ide u nokaut fazu, a zahvaljujući pobjedi u Amsterdamu večeras mu se u osmini finala pridružila Atalanta.

Ajaks će se morati zadovoljiti učešćem u Evropskoj ligi na proljeće, dok Midjiland s dva boda završava svoj evropski put ove sezone.

Liverpul je protiv Midtjilanda došao u vodstvo već u prvoj minuti golom Mohameda (Mohammed) Salaha, a domaći su u 62. minuti poravnali rezultat iz jedanaesterca. Precizan sa bijele tačke bio je Aleksander Šolc (Alexander Scholz). Mogao je Midtjiland i do potpunog preokreta i pobjede, ali je engleski prvak imao dosta sreće u finišu meča.

Atalanta je pitanje drugog putnika u osminu finala iz grupe D riješila pet minuta prije kraja kada je Luis Muriel pogodio za 0:1 i trijumf tima iz Bergama.