Terzić pobjedom debitovao na klupi Dortmunda

Borusija bolja od Verdera u Bremenu

Edin Terzić. Twitter

A. M.

15.12.2020

Trenerski stručnjak porijeklom iz BiH Edin Terzić večeras je pobjedom debitovao na klupi Borusije Dortmund.

"Milioneri" su bili bolji od Verdera u Bremenu rezultatom 1:2 u okviru 12. kola njemačke Bundeslige.

Borusija je povela golom Rafaela Gerera (Raphael Guerreiro) u 12., a poravnanje Verderu donio je Kevin Mohvald (Mohwald) u 28. minuti susreta.

Gol vrijedan pobjede za Terzićevu ekipu postigao je Marko Rojs (Marco Reus) u 78. minuti. Najprije je njegov udarac sa bijele tačke odbranio golman domaćih, a zatim je Rojs odbijenu loptu pospremio u mrežu za novo vodstvo i pobjedu svog tima.

Podsjećamo, Terzić je u klubu iz Dortmunda naslijedio Luciena Favrea, koji je dobio otkaz nakon debakla od Štutgarta (1:5).

Borusija se ovom pobjedom popela za stepenik više u Bundesligi i sada sa 22 boda zauzima četvrto mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Štutgart je remizirao sa Union Berlinom 2:2, a još jednu utakmicu bez pobjednika, ali i bez golova odigrali su Herta i Majnc.

U spektakularnom meču Ajntraht i Borusija Menhengladbah podijelili su bodove 3:3.