ŠPANIJA

Sevilja se provukla kod Alavesa, domaćin u nadoknadi promašio penal za poravnanje

Pogađali En Nesiri i Suso

Suso: Strijelac drugog gola. AFP

A. Vatreš

19.1.2021

U susretu 19. kola španskog nogometnog prvenstva Sevilja je na gostovanju pobijedila Deportivo Alaves s 1:2, nakon što je domaćin u sudijskoj nadoknadi promašio jedanaesterac.

Tragičar je bio Hoselu (Joselu) koji je u prvoj minuti nadoknade imao kazneni udarcac za 2:2, ali je Jasin Bunu (Yassine Bounou) obranio njegov udarac, prenosi Hina.

Sevilja je povela u 2. minuti golom Jusufa En Nesirija (Youssef En Nesyri), izjednačio je Edgar Mendez u 11. minuti, a Suso je u 30. minuti vratio goste u prednost.

Kadiz i Levante su odigrali 2:2, a identičnim rezultatom završio je i susret između Real Valjadolida i Elčea.

Sva četiri gola u Kadizu pala su u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo u 4. minuti preko Alberta Peree, no samo sedam minuta kasnije već je bilo 1:2 za goste, a dvostruki strijelac je bio Rodžer Marti (Roger) - 8', 11'.

U 28. minuti Huan Kala (Juan Cala) je zabio za, kasnije se pokazalo, konačnih 2:2.

Istim rezultatom završio je i susret između Real Valjadolida i Elčea.

Gosti su na poluvremenu vodili 0:2 golovima Hosana Ferandeza (Josana Ferrandez) - 9', 43', a Valjadolid je u nastavku izjednačio, a strijelci su bili Mičel (Michel) - 71' i Hoakin Fernandez (Joaquin) - 89'.