Drugi uzastopni poraz Terzića, imenjak savladao Borusiju iz Dortmunda

Domaći tim stigao do velikog preokreta

Njemačka: Poraz Borusije Dortmund. Twitter

N. Demirović

22.1.2021

Edin Terzić doživio je drugi uzastopni poraz na klubu njemačkog bundesligaša. Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladali su svoje imenjake iz Dortmunda rezultatom 4:2 u prvoj utakmici 18. kola njemačke Bundeslige.

Interesantan meč dao je naslutiti već poslije 60 sekundi igre kada je domaćem timu nakon VAR intervencije poništen gol.

Sve je bilo čisto u 11. minutu kada je Niko Elvedi (Nico) domaće doveo u vodstvo. Samo 11 minuta kasnije Dortmund je uzvratio, a nakon  jedne ubačene lopte Erling Holand (Haaland) je poravnao. Norvežaninu je trebalo tek šest minuta za novi gol, a nakon vodstva od 2:1, sve je otišlo na stranu domaćih.

Do poluvremena su izjednačili, a zatim s dva gola u nastavku stigli do potpunog preokreta.