ENGLESKA

Totenhem u 86. minuti slomio otpor Vikomba i do kraja zabio tri gola za prolaz u osminu finala FA Kupa

Do 86. minute rezultat bio 1:1

Gol Vinksa. Twitter

A. M.

25.1.2021

Totenhem je teže od očekivanog izborio mjesto u osmini finala FA Kupa. Ekipa Žozea Murinja (Jose Mourinho) je tek u finišu meča slomila otpor Vikomba na gostovanju i slavila sa 1:4. Rival u osmini finala bit će im Everton.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i u 25. minuti došli do vodstva. Od tog trenutka tim iz Londona je krenuo u ofanzivu. Odlične prilike propustili su Geret Bejl (Gareth Bale), Musa Sisoko (Moussa Sissoko) i Džapet Tanganga (Japhet).

I kada se očekivalo da se poluvrijeme okonča vodstvom Vikomba, Totenhem je stigao do izjednačenja, a strijelac je bio Bejl.

Morao je Murinjo u drugom poluvremenu uvesti i glavne adute s klupe. Ušli su Hari Kejn (Harry Kane) i Son. Hari Vinks (Harry Winks) u 86., a onda i Tangi Endombele (Tanguy Ndombele)minut kasnije osigurali su Totenhemu prolaz u narednu fazu u duelu protiv člana Čempionšipa. Tačku na večerašnji susret je još jednim golom stavio Endombele.